طراحی سایت فروشگاه آنلاین

طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی یا به اصطلاح آنلاین شاپ، یکی از پرکاربرد ترین راه های کسب درآمد شده است در این سال های اخیر.

در حال حاضر که اینستاگرام فیلتر شده است و خیلی از کسب و کار های آنلاین کشور ما از رونق افتاده اند.وقت آن رسیده است که فکری بابت این موضوع نمائید.

بله! اینستاگرام با تمام خوبی هایش، با تمام سود هائی که رسانده بود از ما دور شده است و راهی نداریم به جز، روی آوردن به طراحی سایت فروشگاه اینترنتی در گوگل.

ما در تیم صفر و یک، تمام تلاش خود را کرده ایم که یک مقاله مفید برای روشن شدن مسیر شما به تحریر در آوریم.تا پایان مقاله را مطالعه کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.که می خواهید زانوی غم بغل کنید و حسرت نداشتن اینستاگرام را بخورید یا کمر همت ببندید و گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

فهرست مطالب

چرا باید به سراغ طراحی سایت فروشگاهی برویم؟

می خواهیم در پاسخ به این پرسش به یک نکته برسیم.

تا به امروز جستجو کرده اید که چطور شد، دیجی کالا به وجود آمد؟

ما، و اکثر اساتید در حوزه دیجیتال مارکتینگ به این پرسش رسیدیم، که همان چیزی که باعث شد ما دیجی کالای خودمان را نسازیم، یاعث شد که دیجی کال شکل بگیرد.

یعنی ترس و ناامیدی بدترین چیزی است که می تواند آدمی را  به شکست هر روزه بکشاند.دقیقا همین مسئله ای که برادران محمدی(صاحبان دیجی کالا) به خود راه ندادند و تبدیل شدند به یک فروشگاه اینترنتی یک کشور.

فروشگاه اینترنتی می تواند انواع و اقسام مختلف داشته باشد.

برخی کالایی دارند و می خواهند آن را بفروشند و برخی دیگر خدمات یا توانائی ای که دیگران ان را ندارند و به دنبال آن هستند.

قرار نیست کار خاصی یا محصول خیلی خاصی داشته باشیم و بعد به سراغ طراحی سایت فروشگاهی برویم.

اگر شما هم هریک از، موارد ذیل را دارید و می توانید به آینده روشن فکر کنید.با دقت بیشتر مطالعه نمائید.

قدرت تفکر و (ایده پردازی)

طراحی سایت فروشگاهی

همه انسان ها این توانائی را دارند که فکر کنند و در ذهن خود، مسائلی را حل نمایند.

بله!فقط تنها کاری که باید بکنیم، این است که خود را دست کم نگیرید و روی خودتان سرمایه گذاری کنید.

 

یعنی، اگر توانائی ایده پردازی ندارید، ذهن خود را برای ایده پردازی و حل مسائل سخت پرورش دهید.

روی خودتان کار کنید، آموزش ببینید و به آینده ای که قرار است خودتان آن را بسازید امیدوار باشید.

دقیقا همان چیزی که برای شما شاید بی اهمیت و ساده باشد، برای دیگران خیلی خیلی مهم و کاربردی تلقی گردد.

از هرچیزی که دور و برتان است ایده بگیرید.شاید همان شود نقطه عطفی، که خیلی ها به دنبال آن بودند و شما در حال حاضر توانستید به آن برسید و به دیگران عرضه کنید

ایده خام و شکل نگرفته

برای اینکه مطمئن شوید که ایده شما می تواند برای دیگران مفید باشد، با یک صاحب نظر مطمئن ، صحبت کنید.

زیرا! شاید آن چیزی که شما فکر می کنید، ایده است.برای دیگران خیلی پیش پا افتاده باشد و کسی به دنبال ان باشد.

فقط مهم این است که، توانسته اید ذهن خود را به سمتی سوق دهید که بتوانید برای خود ایده بسازید و به آن فکر کنید.

شاید چندین مرتبه این اتفاق انجام شود. و شما با افراد مختلف صحبت کنید و به نتیجه ای که باب دل تان باشد نرسید.اما عقب نشینی نکنید و فقط و فقط به چیزی که می خواهید برسید فکر کنید.

برای اینکه به درک درستی از شخصیت خودتان و افکاری که دارید برسید، حتما با یک روان شناس در حوزه مهارت های شخصیتی صحبت کنید که بتواند به شما راهنمائی کند تا ذهن خود را درست مدیریت کنید.

محصول دارای ارزش

آنلاین شاپ

کالا یا خدمات، هیچ فرقی نمی کنید.

اگر محصول شما هر یک از این دو مورد گفته شده باشد، می تواند شما را به عنوان یک ثروت مند و کار آفرین، مطرح نماید.

حتی اگر کالا یا خدمات، تولید خودتان نباشد.

بسیار از فروشگاه های اینترنتی یا حضوری هستند که هیچ یک از کالاهائی که عرضه می کنند.برای خودشان نیست.

فقط کافیست، نیاز سنجی کنید و راه حل مشکلات را بیابید.همان راه حل می شود محصول شما و با جستجو کردن درست، آن را به یک محصول دارای ارزش و قابل ارائه تبدیل کنید.

عدم ترس از شکست

عدم ترس از شکست می تواند شما را به سمت کسب تجربه های مفید و کم یاب سوق دهد.
می خواهیم رو راست باشیم با خودمان.در شروع طراحی سایت فروشگاهی، اصلا به فکر کسب درآمد سریع و بالا نباشید.

نمی گوئیم که به درآمد فکر نکنید.اصلا!
منظور، اینکه خیلی زود به نتیجه برسید اصلا امیدوار نباشید.

زیرا!با تلاش مداوم و مستمر است که می توانید به یک نتیجه خوب و قابل تامل برسید.

اکثر افرادی که در ساخت فروشگاه اینترنتی به شکست محکوم شده اند.خیلی عجول و کم طاقت بوده اند.و می خواستند که یک شبه راه صد ساله را طی نمایند.

مطمئن باشید این مواردی که به صورت عنوان برای شما به تحریر در آمده است.نتیجه سال ها کار و تجربه ما با افرادی بوده است که در زمینه طراحی سایت فروشگاهی در خدمت شان بوده ایم.

ویژگی های طراحی سایت فروشگاهی

ساخت فروشگاه اینترنتی، با توجه به امکاناتی که در ذهن شما وجود دارد و مشاوره ای که شرکت های طراحی سایت به شما ارائه می دهند، می تواند متفاوت باشد.اما به صورت کلی تمامی شرکت های طراحی سایت به مشتریان و کاربران خود یکسری امکاناتی که به صورت عمومی در طراحی سایت فروشگاهی به کار گرفته می شود را ارائه می دهند.

ما در تیم طراحی سایت فروشگاهی صفر و یک، امکانات و ویژگی هایی را برای ساخت فروشگاه اینترنتی ارائه می دهیم که می توانید جزئیات ان را در ادامه ببینید.

۱)انتخاب نام(دامنه) و برند

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

شما باید یک عنوان تجاری برای طراحی سایت فروشگاهی خود انتخاب کنید.یعنی عنوانی را انتخاب کنید به سادگی بتوان ان را تلفظ کرد و در ذهن ماندگار باشد.

برای مثال؛ ما برای طراحی یک سایت فروشگاهی در سال ۱۳۹۸ف که در زمینه فروش محصولات ارگانیک فعالیت می کرد عنوان (سالمزه) را انتخاب کردیم که با توجه به فعالیت آن مجموعه عنوان بسیار جذاب و با معنی ای بوده.

سال(یعنی سالم)، مزه(یعنی همان خوش مزه) و پیام آن، ارائه محصولا سالم و خوشمزه بوده است.

اینکه عنوان تجاری ای تان را فارسی انتخاب می کنید یا خارجی، از نظر ما خیلی مهم است.زیرا امکان دارد، زمانی برسد که بخواهید ان را در ثبت مارکیک معنوی کشور به ثبت برسانید که دیگران حق استفاده از آن را نداشته باشند.پس عنوان تان را تا جای ممکن فارسی انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که ، عنوانی منتخب شما باید امکان خرید دامنه را داشته باشد و نیاز به مجوزات خاص از مراکز دولتی را نداشته باشد. 

برای انتخاب عنوان برند خود می توانید با کارشناسان ما در واحد ثبت مجوزات قانونی ارتباط بگیرید و مراحل انتخاب برند و دامنه را برای شما انجام دهند.

۲)انتخاب هاست خوب

ساخت فروشگاه اینترنتی

هاست چیست؟

هاست یک کامپیوتر بزرگ است که، اطلاعات سایت شما بر روی آن ذخیره و پشتیبانی می شود.

در واقع تمامی سایت های دنیا در فضای هاست جای می گیرند و در مرورگر ها پدیدار می شوند.

اگر خودتان به طراحی سایت فروشگاهی مشغول هستنید، برای خرید هاست خوب اصلا صرفه جویی نکنید.اتفاقا باید برای هاست خوب هزینه کنید که کاربران شما با سرعت مناسب در سایت فروشگاهی شما مشغول دیدن محصولات و خرید باشند.

اگر هاست خریداری شده، مناسب نباشد،خیلی آسیب خواهید دید.زیرا تمام عملکرد شما به سرعت سایت فروشگاهی شما بستگی دارد که مشتری را اذیت نکند.

هاست مناسب ویژگی های دارد از جمله: پاسخگوئی سریع و به موقع پشتیبانی، عدم قطع شدن به صورت مداوم(برخی از شرکت های هاستینگ به صورت هفتگی حداقل ۱ الی چند ساعت از دسترس خارج می شوند که این امر می تواند باعث ضررو زیان فراوان شما شود.)، ایجاد امینت بالا، سرعت بارگذاری بالا و…

۳)نوع قالب سایت فروشگاهی

قالب طراحی سایت فروشگاهی، با توجه به نیاز شما می تواند متغیر باشد.برخی افراد قالب سایت اختصاصی را می پسندند برای ساخت فروشگاه اینترنتی خود و برخی دیگر از قالب های از پیش ساخته شده استفاده می کنند.

قالب سایت فروشگاهی، عموما در شرکت های طراحی سایت، به صورت قالب آماده استفاده می شود.اما در شرکت طراحی سایت صفر و یک با توجه به نیاز شما و نوع فروشگاهی اینترنتی تان قالب مورد نظر طراحی و کد نویسی می شود و در صورت درخواست مشتریان از قالب اماده استفاده خواهد شد.

مواردی که در انتخاب قالب باید به آن توجه کنید، به شرح ذیل است:

ظاهر زیبا و کاربر پسند

در طراحی سایت فروشگاهی، باید به این مسئله خیلی خیلی دقت کنید.

کاربر وقتی وارد سایت شما می شود، محیط گرافیکی و ریسپانسیو بودن سایت می تواند تاثیر به سزائی در ماندن کاربر در سایت شما شود و اینکه باید توجه کنید که مشتری باید به سایت فروشگاهی شما اعتماد کند و نظرش را جلب کند که اقدام به خرید کند.

سرعت بالا

اکثر قالب های آماده که برای طراحی سایت فروشگاهی، ساخته می شوندف این امکان سرعت بالا را ندارند و باعث عدم رضایت کاربران سایت می شوند.

سرعت در لود و بارگذاری می تواند نقطه قوت سایت فروشگاه اینترنتی شما باشد.که دریگران به آن توجه ندارند.

سئو پذیر بودن

سئو چیست؟ وقتی در مرورگر جستجو می کنید(فروشگاه اینترنتی پت شاپ) در مرورگر چند نتیجه بالا می آید.اگر می خواهید قالب سایت شما برای داشتن سئو مناسب قدرت من باشد حتما به این نکته حائز اهمیت توجه کنید.

زیرا! اکثر قالب هایی که شرکت های کدنویسی می کنند یا آماده ارائه می دهند، به دلیل کدنویسی اصطلاحا کثیف از قابلیت سئو پذیری ضعیفی برخوردار هستند.

طراحی سایت فروشگاهی چقدر زمان نیاز دارد؟

برای ساخت فروشگاه اینترنتی نمی توان زمان دقیقی مشخص کرد.اما با توجه به مواردی که در بخش قالب سایت فروشگاهی به آن اشاره کردیم، می تواند بین ۳۰ الی ۶۰ روز متغیر باشد.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی چقدر است؟

هزینه طراحی سایت فروشگاهی بستگی به عوامل مختلفی دارد.ما در صفر و یک حداقل هزینه ای را برای طراحی سایت فروشگاهی در نظر گرفته ایم که می تواند با کلیک بر روی اینجا به لیست قیمت دسترسی پیدا کنید.

ماجرای سئو سایت فروشگاهی چه می شود؟

سئو سایت فروشگاهی با تدوین استراتژی بلند مدت و با توجه به نوع فروشگاه اینترنتی می تواند متغیر باشد.اما!ما، در صفر و یک با داشتن تیم مجرب و کارشناسان سئو قوی، می توانیم برای شما راه حل هایی را انتخاب کنیم که سریع تر به نتایج اول گوگل برسید.

نتیجه گیری

داشتن سایت فروشگاهی یکی از دغدغه هایی است که ایران روز ها شاهد ان هستیم.

در این مقاله سعی شده است که به کلیات آن رسیدگی شود و ذهن کاربران را درباره نحوه ساخت سایت فروشگاهی روشن کنیم.

انتخاب اینکه، می خواهید در ناراحتی فیلترینگ اینستاگرام بمانید یا گامی بردارید بر عهده خودتان است.ما به سهم خود مواردی که نیاز به گفتن بوده را به تحریر در آوردیم/

شاید! مطالعه، این مطالب به شما هم کمک کند.

ادامه مطلبروش های کسب درآمد از سایت

روش های کسب درآمد از سایت

ادامه مطلباهمیت بستن قرارداد طراحی سایت

اهمیت بستن قرارداد طراحی سایت

ادامه مطلبطراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

ادامه مطلبطراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

ادامه مطلبطراحی سایت در چالوس

طراحی سایت در چالوس

ادامه مطلبطراحی سایت مشاوره املاک

طراحی سایت مشاوره املاک

دیدگاهتان را بنویسید