قرارداد طراحی سایت

اهمیت بستن قرارداد طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت، کلمه ای که برخی از شرکت های طراحی سایت از آن گریزان هستند و همچنین یکسری مشتریان طراحی سایت از آن غافل.

ما در صفر و یک، برای جلب رضایت ابتدائی مشتریان، قرارداد طراحی سایت را به صورت کاملا حرفه ای تنظیم کرده و پس از تائید مشتریان، نسبت به تنظیم و بستن قرارداد طراحی سایت اقدام می کنیم.

فهرست مطالب

قرارداد طراحی سایت چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده تعریفی از قرارداد طراحی سایت داشته باشیم، باید اینگونه گفت؛ قرارداد طراحی سایت شامل اطلاعات جزئی شرکت طراحی سایت و مشتری می باشد که براساس توافقات فی مابین موضوع، هزینه طراحی سایت، زمان طراحی سایت، تعهدات طرفین و… به صورت مکتوب تنظیم می شود و هر کدام از طرفین نسبت به موارد تنظیم شده در ماده ها  بند های قرارداد سایت مسئول هستند.

چرا باید قرارداد طراحی سایت ببندیم؟

اگر بخواهیم خیلی خوش بینانه به این مسئله نگاه کرد، باید گفت؛که اگر در حین انجام طراحی سایت برای هر یک از طرفین اتفاقی رقم بخورد و نتوانند به تعهدات خود پایبند باشند، قرارداد طراحی سایت می تواند یک اهرم فشار باشد یا مسئله عدم تعهد را کاملا حل کند.

قرارداد طراحی سایت شامل چه مواردی است؟

به صورت کلی، قرارداد ها از عناوین یا ماده های مشخصی برخوردار هستند، که به شرح هر یک خواهیم پرداخت:

درج اطلاعات هویتی طرفین قرارداد

قرارداد طراحی سایت

در همه قرارداد ها و حتی فاکتور های خرید و فروش باید اطلاعات هویتی طرفین قرارداد به صورت دقیق درج گردد.عموما در قرارداد طراحی سایت، طرفین قرارداد به دو نوع دسته بندی می شوند.

اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی(اشخاص حقیقی شامل همه افراد جامعه می شود.یعنی اگر یک پزشک بخواهد طراحی سایت خود را به شرکت طراحی سایت بسپارد، پزشک به عنوان شخص حقیقی شناسائی می شود و شرکت طراحی سایت، به عنوان شخص حقوقی شناسائی می گردد)نکته حائز اهمیت این است که، گاها مشتریان طراحی سایت یک نفر را به عنوان نماینده قانونی معرفی می کنند.حتما باید در مشخصات طرفین، نام و نام خانوادگی به همراه کد ملی و شماره تماس نماینده قید گردد.

موضوع قرارداد طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت

در این ماده از قرارداد طراحی سایت، باید ریز جزئیات طراحی سایت را بنویسید.برای مثال(یک دکتر انحراف چشم مراجعه می کند به شرکت طراحی سایت و می خواهد سفارش یک سایت پزشکی و معرفی را بدهد، در این سفارش، باید ریز جزئیات شامل:دامنه، هاست، قالب، طرح های گرافیکی، متن ها و… را از دکتر انحراف چشم پرسید)و این موارد را در به صورت مختصر در این ماده قید کرد.

اگر در این ماده هر یک از طرفین نتوانند جزئیات را درج کنند، و در آینده چنانچه هر یک انتظاراتی را داشته باشد از طرف دیگر، مطمئنا به مشکل جدی برخورد خواهند کرد.

تعیین زمان دقیق طراحی سایت

قرارداد طراحی سایت

شاید بگوئید، مگر می شود برای طراحی سایت زمان تعیین کرد!باید بگوئیم بله.باید بتوانید برای قرارداد طراحی سایت زمان مشخص کنید.

یعنی حداقل باید تعیین کنید که چقدر طول می کشد تا بتوانید سایت را به مشتری تحویل دهید و پس از آن رفع عیب ها صورت پذیرد.
این ماده از قرارداد طراحی سایت را خیلی دقیق عمل کنید.تا مشتری تان بتواند امور دیگر دیجیتال مارکتینگ را به شما بسپارد.

هزینه و شیوه پرداخت حق الزحمه

قرارداد طراحی سایت

ماده ای از قرارداد که، تمام خستگی پروژه طراحی سایت را از تن طراحان سایت به در می برد.

در این ماده به صورت ریز و تفکیک شده هزینه هایی که در نظر دارید را برای خودتان بنویسید و سپس به مشتریان طراحی سایت انتقال دهید.به هیچ وجه بخاطر گرفتن مشتری، هزینه طراحی سایت تان را نشکنید.

بار ها دیده ایم که افراد و شرکت های طراحی سایت به دلیل اینکه کار را سریع بگیرند و فقط انجام دهند، هزینه کمی به مشتری می گویند و سر آخر به دلیل عدم داشتن کیفیت در طراحی و اجرا، مشتری رضایت نداشته است و به یک شرکت دیگر رجوع کرده است.

جالب است که این رفتار از شرکت های بزرگ طراحی سایت که خیلی ادعا دارند و صفحه اول گوگل نیز هستند هم رخ داده است.

دقت کنید که شیوه پرداخت(نقدی/کارت به کارت/کارتخوان/واریز به حساب یا…) در قرارداد طراحی سایت به درستی درج گردد و هیچ شبه ای نباشد.گاها دیده ایم که افراد هیچ ضمانتی برای پرداخت در نظر نمی گیرند و مشتری مبلغ را به صورت کاملا غیر حرفه ای پرداخت کرده است.

تعهداد طرفین قرارداد

قرارداد طراحی سایت

تمام مواردی که در عملیات طراحی سایت و ماده های دیگر قرارداد طراحی سایت اتفاق می افتد در این ماده تعیین و تکلیف می گردد.

در این ماده باید به تفکیک هر یک از طرفین قرارداد طراحی سایت، وظایفی را تعیین کنید و هر یک از طرفین موظف به انجام آن است.در صورت عدم انجام تعهد، مسئولیت آن بر عهده شخص بوده و ضرر را باید جبران نماید. 

ما در صفر و یک به عنوان شرکت طراحی سایت برای خودمان قوانین سفت و سختی را گذارده ایم، تا مشتریان نیز با مشاهده آن حساب کار ما دست شان بیاید و تکلیف خود را به درستی انجام دهند.زیرا این سفت و سختی در قرارداد برای هر یک از طرفین صدق می کند.

درج دقیق تبصره ها

هر قرارداد با توجه به ماهیت کاری و شیوه عملیات دارای یکسری تبصره ها می باشد.

تبصره یعنی(توضیحاتی که برای روشن شدن متن ماده قرارداد) در نظر گرفته می شود.

شما نیز با ریز کردن شرح قرارداد به مشتریان خود اطمینان دهید از هویت کاری تان و موظف هستید که رضایت مشتری خود را جلب نمائید.

نتیجه گیری

برای انجام یا سپردن هر کاری، یکسری تعهد وجود دارد که ما به عنوان افراد مطلع در جامعه موظف به انجام آن هستیم.

خدمات طراحی سایت نیز از این مورد استثناء نمی باشد و باید به عنوان شرکت طراحی سایت یا مشتری دریافت خدمات دیجیتال مارکتینگ آن را از طرف معامله خود بخواهیم.ما در صفر و یک سعی کرده ایم تمامی مواردی که مهم بوده در قرارداد طراحی سایت را عنوان کرده و به تشریح آن بپردازیم.همچنین یک قرارداد خام طراحی سایت را برای شما کاربران عزیز در پایان قرار داده ایم.

شاید! مطالعه، این مطالب به شما هم کمک کند.

ادامه مطلبروش های کسب درآمد از سایت

روش های کسب درآمد از سایت

ادامه مطلباهمیت بستن قرارداد طراحی سایت

اهمیت بستن قرارداد طراحی سایت

ادامه مطلبطراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

ادامه مطلبطراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی

ادامه مطلبطراحی سایت در چالوس

طراحی سایت در چالوس

ادامه مطلبطراحی سایت مشاوره املاک

طراحی سایت مشاوره املاک

دیدگاهتان را بنویسید